D.U.K.

Kaip galiu įgyvendinti vaiko svajonę, jei gyvenu užsienyje?
Gyvenantys užsienyje ir galimybės asmeniškai įteikti dovanėlę neturintys svajonių pildytojai, vaikų svajones gali išpildyti arba nusiunčiant nupirktą dovanėlę socialiniam centrui, arba perkant ją internetinėje parduotuvėje, pristatymo adresu nurodant socialinio centro adresą. Tokiu atveju rezervuojant svajonę projekto puslapyje reikėtų pasirinkti būdą “Nusiųsiu dovaną į socialinės paramos centrą”.

Svajojamų dovanėlių siuntimui iš užsienio rekomenduojame:

 • Belgijoje, Estijoje, Jungtinėje Karalystėje, Latvijoje, Liuksemburge, Nyderlanduose, Portugalijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje: iki gruodžio 1 d. pasinaudoti nemokamo siuntimo galimybe per siuntų vežimo bendrovę DPD. Tam reikia susigeneruoti dovanos siuntimo dokumentą (kurio nuorodą rasite automatiniame laiške, patvirtinančiame svajonės pasirinkimą) ir užklijavus jį ant supakuotos dovanos pristatyti į toje šalyje esančius DPD arba jų partnerių siuntų taškus. Daugiau informacijos galite rasti čia.
 • Airijoje: Siūlome iki gruodžio 1 d. pasinaudoti nemokamo siuntimo galimybe per siuntų vežimo bendrovę „MV Transport“. Pasirinkę svajonę nusiųsti į socialinės paramos centrą, galite iki nurodytos datos užsakyti nemokamą dovanėlės pervežimą „MV Transport“ puslapyje: http://mvtransport.lt/uzsakymo-forma/.
  • Gavėjo duomenyse turi būti nurodyta atitinkamo socialinio centro informacija, kurią reikėtų suderinti su socialiniu darbuotoju, susisiekus svajonės rezervaciją patvirtinančiame laiške nurodytais kontaktais. Pastabose svarbu nurodyti, jog siunta yra siunčiama projekto „Vaikų svajonės“ tikslais, kitaip siuntimas bus apmokestintas įprastiniais pervežimo tarifais.
  • Patariame ant siuntos užrašyti unikalų svajonės numerį, kurį gausite svajonės rezervaciją patvirtinančiame laiške. Šis numeris padės dovanėlei nepasiklysti ir užtikrins, kad ji pasieks būtent tą vaiką, kuriam ir yra skirta.
  • Svajones pervežimui įmonė priima iš jūsų namų ar kito jūsų nurodyto adreso. Jei kils klausimų, su įmone galite susisiekti telefonu +353 857 055100.
 • Norvegijoje: Siūlome iki gruodžio 1 d. pasinaudoti nemokamo siuntimo galimybe per vietines bendruomenes ir su projektu draugaujančias siuntų vežimo bendroves „Skandinavijos Kelias“ ir „MD Siuntos“. Pasirinkę svajonę nusiųsti į socialinės paramos centrą, galite iki nurodytos datos pristatyti dovanėles, supakuotas su DPD siuntimo dokumentu, į žemiau išvardintus projektui padedančių lietuvių bendruomenių centrus. Kiekviena dovanėlė turi būti supakuota su DPD siuntimo dokumentu, sugeneruotu per unikalią nuorodą automatiniame svajonės rezervacijos laiške (DPD siuntos pakavimo instrukciją rasite čia). Jei kils klausimų, kreipkitės tiesiogiai į vietinę bendruomenę nurodytais kontaktais arba į mūsų koordinatorę Norvegijoje el. paštu giedre@vaikusvajones.lt.
 • Bergen:

  Stavanger:

  • Rogalando lietuvių bendruomenės Labdaros komitetas. Dovanėles pervežimui galima pristatyti 11-14 val. šeštadieniais spalio 21 d., lapkričio 4 d. ir 25 d., ir gruodžio 2 d. į bendruomenės vaikų laisvalaikio centrą “Draugystė”, adresu Maudland Skole, Kristinesveien 1, 4311 Hommersåk. Jei kils klausimų, galite susisiekti su Ieva Merkininkaite (ievalukas@gmail.com arba tel. Nr.: +47 967 34 046).

  Oslo:

  • Oslo lietuvių šeimų bendruomenė “Lietuvių namai”. Dovanėles pervežimui galima pristatyti nurodytu laiku nurodytais adresais:
   Spalio 23 d., pirm., 18-21 val. Oslas, Årvollveien 35, “Lietuvių namai“ rožinis namelis
   Spalio 30 d., pirm., 18-21 val. Oslas, Årvollveien 35, “Lietuvių namai“ rožinis namelis
   Lapkričio 3 d., penkt., 18-19 val. Oslas, Nydalen, Akerselva Badeplass
   Lapkričio 13 d., pirm., 18-21 val. Oslas, Årvollveien 35, “Lietuvių namai“ rožinis namelis
   Lapkričio 20 d., pirm., 18-21 val. Oslas, Årvollveien 35, “Lietuvių namai“ rožinis namelis
   Lapkričio 27 d., pirm., 18-21 val. Oslas, Årvollveien 35, “Lietuvių namai“ rožinis namelis
   Gruodžio 1 d., penkt., 18-19 val. Oslas, Nydalen, Akerselva Badeplass
   Jei kils klausimų, galite susisiekti su Ieva Kilčauskaite (litauiske.hus@gmail.com arba tel. Nr.: +47 902 39 417).

  Trondheim:

  • Trøndelag lietuvių bendruomenė “Baltai”. Dovanėles pervežimui galima pristatyti nurodytu laiku nurodytais adresais:
   Lapkričio 19 d., sekm., 12-14 val. Valentinlyst helse og velferdssenter, Anders Estenstads veg 7, 7046 Trondheim
   Lapkričio 25 d., šešt., 15-19 val. Tempe helse og velferdssenter, Valøyvegen veg 12, 7032 Trondheim
   Jei kils klausimų, galite susisiekti su Julija Kvaraciejiene (julijagra@gmail.com arba tel. Nr.: +47 968 203 42).
 • Kitose šalyse: labai rekomenduojame svajones įgyvendinti perkant dovanėles lietuviškoje internetinėje parduotuvėje ir pristatymo adresu nurodant socialinio centro adresą. Tai ypač pabrėžtina, jei gyvenate ne Europos Sąjungos šalyje, nes dėl iškylančių pašto muitinės formalumų socialiniai centrai neturi nei finansinių, nei juridinių galimybių priimti tokių dovanų.

Kam skirtas šis projektas ir kieno svajonės pildomos?
Projektas „Vaikų svajonės“ skirtas pagelbėti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių šeimų vaikams iki 18 metų. Šiuos vaikus prižiūrintys Lietuvos savivaldybių socialiniai darbuotojai per reguliarius susitikimus su vaikais pasikalba ir apie jų svajones, pasiteirauja, ko ir kodėl vaikai labiausiai trokšta. Surinktas svajones socialiniai darbuotojai užrašo ir atsiunčia projekto savanoriams, kurie jas įkelia į svetainę www.vaikusvajones.lt. Čia kiekvienas svetainės lankytojas gali susipažinti su vaikų svajonėmis ir pasirinkti jas išpildyti. Projektas, kurio tikslas – padrąsinti vaikus tikėti ir siekti savo svajonių, parodyti jiems dėmesį ir rūpestį, vyksta keletą mėnesių per metus, dažniausiai nuo spalio vidurio iki gruodžio pabaigos.

Ar galiu vaikui dovaną įteikti asmeniškai?
Būtent šį svajonės išpildymo būdą ir skatiname labiausiai! Juk taip ne tik paverčiate vaikiuko svajonę realybe, bet ir padrąsinate jį parodydami dėmesį, pavyzdį ir rūpestį. Rezervuodami svajonę, kurią norite išpildyti, projekto puslapyje pasirinkite įgyvendinimo būdą „Nuvyksiu pas vaiką ir įteiksiu jam asmeniškai“. Savo nurodytu el. paštu gausite patvirtinimą, kad svajonė rezervuota sėkmingai, ir atsakingo socialinio darbuotojo kontaktus. Susisiekite su šiuo socialiniu darbuotoju ir susitarkite, kaip, kada ir kur galėtumėte susitikti su vaiko šeima ir pačiu vaiku. Susitikimuose su vaikais visada dalyvauja bent vienas iš vaiko tėvų ir/ar socialinis darbuotojas.

Ar galiu įteikti dovaną tarpininkaujant socialiniam darbuotojui?
Jei neturite galimybės įteikti dovanos asmeniškai, ją galima perduoti tarpininkaujant socialiniam darbuotojui. Rezervuodami svajonę, kurią norite išpildyti, projekto puslapyje pasirinkite įgyvendinimo būdą „Nusiųsiu dovaną į socialinės paramos centrą”. Savo nurodytu el. paštu gausite patvirtinimą, kad svajonė rezervuota sėkmingai, ir atsakingo socialinio darbuotojo kontaktus. Susisiekite su šiuo socialiniu darbuotoju ir pasitikslinkite, koks yra jų socialinės paramos centro adresas. Jūsų dovanai pasiekus socialinį darbuotoją, jis perduos jūsų dovaną vaikui per reguliarų susitikimą arba vaikams skirtą kalėdinį renginį. Siųsdami dovaną socialiniam darbuotojui būtinai nurodykite unikalų svajonės numerį, kurį savo nurodytu el. paštu gausite kartu su socialinio darbuotojo kontaktais. Šis numeris padės dovanėlei nepasiklysti ir užtikrins, kad dovanėlė pasiektų būtent tą vaiką, kuriam ir yra skirta.

DĖMESIO: Siuntų vežimo bendrovė DPD sutiko vaikučių svajones Lietuvoje pristatyti nemokamai. Žmonės, kurie pasirinks svajonę nusiųsti į socialinės paramos centrą, automatiniame laiške gaus unikalią nuorodą, kurią paspaudę galės susigeneruoti dovanos siuntimo dokumentą. Jį užklijavus ant supakuotos dovanos ir pristačius į vieną iš DPD Pickup siuntų taškų, svajonė bus išsiųsta į reikiamą socialinės paramos centrą. Daugiau informacijos galite rasti čia.

Kodėl nerandu galimybės pervesti lėšų socialiniam centrui, kad dovaną vaikui mano vardu nupirktų ir įteiktų socialinis darbuotojas?
Deja, tokios galimybės nėra. Jos nusprendėme atsisakyti siekdami didinti projekto skaidrumą ir sumažinti su projektu susijusio administracinio darbo socialinių centrų darbuotojams.

Jei neturite galimybės patys įteikti dovanėlę vaikui ar nusiųsti nupirktą dovaną socialiniam centrui, kaip alternatyvą lėšų pervedimui siūlome dovanėlę vaikui pirkti internetinėje parduotuvėje. Tokiu atveju rezervuodami svajonę projekto puslapyje pasirinkite įgyvendinimo būdą „Nusiųsiu dovaną į socialinės paramos centrą“. Savo nurodytu el. paštu gausite patvirtinimą, kad svajonė rezervuota sėkmingai, ir atsakingo socialinio darbuotojo kontaktus. Susisiekite su šiuo socialiniu darbuotoju ir pasitikslinkite, kokį dovanos pristatymo adresą nurodyti internetinėje parduotuvėje, kurioje perkate dovaną. Patikslinkite socialiniam darbuotojui internetinės parduotuvės pavadinimą ir įgyvendinamos svajonės unikalų kodą, kad dovanėlė nepasiklystų ir nukeliautų būtent tam vaikui, kuriam ji skirta.

DĖMESIO: projekto partneriai Pigu.lt jų el. parduotuvėje perkamiems vaikų išsvajotiems daiktams taiko specialias sąlygas - nemokamą pristatymo paslaugą. Žmonės, kurie pasirinks svajonę nusiųsti į socialinės paramos centrą, automatiniame laiške gaus unikalią nuorodą, kurią paspaudę galės susigeneruoti nemokamo siuntimo nuolaidos kodą. Jį reikėtų nurodyti užsakant vaiko svajojamą daiktą Pigu.lt internetinėje parduotuvėje.

Ar galiu vaikams dovanoti naudotus daiktus ir žaislus?
Taip, vaikams dovanojami daiktai ir žaislai tikrai neprivalo būti nauji – jie gali būti naudoti. Tačiau labai prašytume dovanoti tik tokius naudotus daiktus ir žaislus, kokiais patys džiaugtumėtės gavę dovanų, t. y. tvarkingus, švarius, nesuplyšusius, nesulūžusius ir tinkamus naudoti.

Ar galiu vaikams dovanoti naudotus drabužius, avalynę ir patalynę?
Ne, naudoti drabužiai, avalynė ir patalynė nėra tinkami svajonėms įgyvendinti.

Gal projekte gali dalyvauti vaikai iš šeimų, kurios nepriskiriamos prie sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių šeimų?
Deja, projekte „Vaikų svajonės“ dalyvauja tik vaikai, augantys šeimose, kurioms yra priskirtas socialinės rizikos statusas. Savivaldybės yra įstatymu įpareigotos rūpintis tokiomis šeimomis ir paskirti už jas atsakingus socialinius darbuotojus.

Jeigu tarp Jūsų pažįstamų, kaimynų, mokyklos auklėtinių yra vaikų, kuriuos globoja savivaldybės socialiniai darbuotojai, galite paskatinti šeimas kreiptis būtent į šį socialinį darbuotoją, kad jų vaikų svajonės būtų įtrauktos į projektą.

Kodėl puslapyje nerandu svajonių iš savo savivaldybės?
Deja, dar ne visos Lietuvos savivaldybės prisijungė prie šio projekto. Jeigu Jūsų savivaldybė nedalyvauja projekte, paskatinkite už socialinių darbuotojų veiklą atsakingus žmones susisiekti su mumis el. paštu info@vaikusvajones.lt.