D.U.K.

Kam skirtas šis projektas ir kieno svajonės pildomos?
Projektas „Vaikų svajonės“ skirtas pagelbėti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių šeimų vaikams iki 18 metų. Šiuos vaikus prižiūrintys Lietuvos savivaldybių socialiniai darbuotojai, reguliarių susitikimų su vaikais metu, pasikalba ir apie vaikų svajones, kurių išsipildymo vaikai labiausiai trokšta bei kodėl. Šias svajones socialiniai darbuotojai užrašo ir atsiunčia projekto savanoriams, kurie jas įkelia į svetainę www.vaiksvajones.lt. Čia kiekvienas svetainės lankytojas gali susipažinti su vaikų svajonėmis ir pasirinkti jas išpildyti. Projektas, kurio tikslas – padrąsinti vaikus tikėti ir siekti savo svajonių, parodyti jiems dėmesį ir rūpestį, vyksta keletą mėnesių per metus, dažniausiai nuo spalio vidurio iki gruodžio pabaigos.

Ar galiu vaikui dovaną įteikti asmeniškai?
Būtent šį svajonės išpildymo būdą ir skatiname labiausiai! Juk taip ne tik paverčiate vaikiuko svajonę realybe, bet ir padrąsinate jį, parodydami dėmesį, pavyzdį ir rūpestį. Rezervuodami svajonę, kurią norite išpildyti, projekto puslapyje, pasirinkite įgyvendinimo būdą “Nuvyksiu pas vaiką ir įteiksiu jam asmeniškai”. Savo nurodytu el. paštu gausite patvirtinimą, kad svajonė rezervuota sėkmingai, ir socialinio darbuotojo kontaktus, besirūpinančio vaiku, kurio svajonę išpildyti pasirinkote. Susisiekite su šiuo socialiniu darbuotoju ir susitarkite, kaip, kada ir kur galėtumėte susitikti su vaiko šeima ir pačiu vaiku. Susitikimuose su vaikais visada dalyvauja bent vienas iš vaiko tėvų ir/ar socialinis darbuotojas.

Ar galiu įteikti dovaną tarpininkaujant socialiniam darbuotojui?
Jei neturite galimybės įteikti dovanos asmeniškai, ją galima perduoti socialiniam darbuotojui tarpininkaujant. Rezervuodami svajonę, kurią norite išpildyti, projekto puslapyje, pasirinkite įgyvendinimo būdą “Nusiųsiu dovaną į socialinės paramos centrą”. Savo nurodytu el. paštu gausite patvirtinimą, kad svajonė rezervuota sėkmingai, ir socialinio darbuotojo kontaktus, besirūpinančio vaiku, kurio svajonę išpildyti pasirinkote. Susisiekite su šiuo socialiniu darbuotoju ir pasitikslinkite, koks yra jų socialinės paramos centro adresas. Jūsų dovanai pasiekus socialinį darbuotoją jis perduos jūsų dovaną vaikui reguliarių susitikimų arba kalėdinio renginio vaikams metu. Siųsdami dovaną socialiniam darbuotojui būtinai nurodykite unikalų svajonės numerį, kurį savo nurodytu el. paštu gausite kartu su socialinio darbuoto kontaktais. Šis numeris padės dovanėlei nepasiklysti ir užtikrins, kad dovanėlė pasieks būtent tą vaiką, kuriam ir yra skirta.

DĖMESIO: Siuntų vežimo bendrovė DPD sutiko vaikučių svajones Lietuvoje pristatyti nemokamai. Žmonės, kurie pasirinks svajonę nusiųsti į socialinės paramos centrą, automatiniame laiške gaus unikalią nuorodą, kurią paspaudę galės susigeneruoti dovanos siuntimo dokumentą. Jį užklijavus ant supakuotos dovanos ir pristačius į vieną iš DPD Pickup siuntų taškų, ši bus išsiųsta į reikiamą socialinės paramos centrą. Daugiau informacijos galite rasti čia: DPDAtmintine2017.pdf.

Kodėl nerandu galimybės pervesti lėšų socialiniam centrui, kad dovaną vaikui mano vardu nupirktų ir įteiktų socialinis darbuotojas?
Deja, tokios galimybės nėra. Jos nusprendėme atsisakyti, siekdami didinti projekto skaidrumą ir sumažinti su projektu susijusio administracinio darbo socialinių centrų darbuotojams.

Jei neturite galimybės patys įteikti dovanėlės vaikams ar nusiųsti savo nupirktą dovaną socialiniam centrui, kaip alternatyvą lėšų pervedimui siūlome dovanėlę vaikui pirkti internetinėje parduotuvėje. Tokiu atveju rezervuodami svajonę, kurią norite išpildyti, projekto puslapyje, pasirinkite įgyvendinimo būdą “Nusiųsiu dovaną į socialinės paramos centrą”. Savo nurodytu el. paštu gausite patvirtinimą, kad svajonė rezervuota sėkmingai, ir socialinio darbuotojo kontaktus, besirūpinančio vaiku, kurio svajonę išpildyti pasirinkote. Susisiekite su šiuo socialiniu darbuotoju ir pasitikslinkite, kokį dovanos pristatymo adresą nurodyti internetinėje parduotuvėje, kurioje perkate dovaną. Patikslinkite socialiniam darbuotojui internetinės parduotuvės pavadinimą ir įgyvendinamos svajonės unikalų kodą, kad dovanėlė nepasiklystų ir nukeliautų būtent tam vaikui, kuriam ji skirta.

DĖMESIO: projekto partneriai Pigu.lt jų el. parduotuvėje perkamiems vaikų išsvajotiems daiktams taiko specialias sąlygas - nemokamą pristatymo paslaugą. Žmonės, kurie pasirinks svajonę nusiųsti į socialinės paramos centrą, automatiniame laiške gaus unikalią nuorodą, kurią paspaudę galės susigeneruoti nemokamo siuntimo nuolaidos kodą. Jį reikėtų nurodyti užsakant vaiko svajojamą daiktą Pigu.lt internetinėje parduotuvėje.

Kaip galiu įgyvendinti vaiko svajonę, jei gyvenu užsienyje?
Gyvenantys užsienyje ir galimybės asmeniškai įteikti dovanėlę neturintys svajonių pildytojai, vaikų svajones gali išpildyti arba nusiunčiant nupirktą dovanėlę socialiniam centrui, arba perkant ją internetinėje parduotuvėje, pristatymo adresu nurodant socialinio centro adresą. Tokiu atveju rezervuojant svajonę projekto puslapyje reikėtų pasirinkti būdą “Nusiųsiu dovaną į socialinės paramos centrą”.

Svajojamų dovanėlių siuntimui iš užsienio rekomenduojame:

  • Belgijoje, Estijoje, Jungtinėje Karalystėje, Latvijoje, Liuksemburge, Nyderlanduose, Portugalijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje: pasinaudoti iki gruodžio 1 d. nemokamo siuntimo galimybe per siuntų vežimo bendrovę DPD. Tam reikia susigeneruoti dovanos siuntimo dokumentą (nuorodą į kurį rasite automatiniame laiške, patvirtinančiame svajonės pasirinkimą) ir jį užklijavus ant supakuotos dovanos pristatyti į toje šalyje esančius DPD arba jų partnerių siuntų taškų. Daugiau informacijos galite rasti čia: DPDAtmintine2017.pdf.
  • Airijoje, Norvegijoje: pasinaudoti iki gruodžio 1 d. nemokamo siuntimo galimybe per vietines bendruomenes ir su projektu draugaujančias vietines logistikos įmones. Išsamesnė informacija teikiama el.paštu info@vaikusvajones.lt.
  • Kitose šalyse: labai rekomenduojame svajones įgyvendinti perkant dovanėles lietuviškoje internetinėje parduotuvėje, pristatymo adresu nurodant socialinio centro adresą. Tai ypač pabrėžtina tai atvejais, jei gyvenate ne Europos Sąjungos šalyje, nes tuomet dėl iškylančių pašto muitinės formalumų socialiniai centrai neturi nei finansinių, nei juridinių galimybių priimti tokių dovanų. Iškilus klausimams, kreipkitės el.paštu info@vaikusvajones.lt.

Ar galiu vaikams dovanoti naudotus daiktus ir žaislus?
Taip, vaikams dovanojami daiktai ir žaislai tikrai neprivalo būti nauji – jie gali būti naudoti. Tačiau labai prašytume dovanoti tik tokius naudotus daiktus ir žaislus, kokiais patys džiaugtumėtės gavę dovanų, t.y. tvarkingus, švarius, nesuplyšusius, nesulūžusius bei tinkamus naudoti.

Ar galiu vaikams dovanoti naudotus drabužius ir avalynę?
Ne, naudoti drabužiai ir avalynė nėra tinkami svajonių įgyvendinimui.

Gal projekte gali dalyvauti vaikai iš šeimų, kurios nepriskiriamos prie sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių šeimų?
Deja, projekte „Vaikų svajonės“ dalyvauja tik vaikai, augantys šeimose, kurioms yra priskirtas socialinės rizikos statusas. Savivaldybės yra įstatymu įpareigotos rūpintis tokiomis šeimomis ir paskirti už jas atsakingus socialinius darbuotojus.

Tačiau, jeigu tarp Jūsų pažįstamų, kaimynų, mokyklos auklėtinių yra vaikų, kuriuos globoja savivaldybės socialiniai darbuotojai, galite paskatinti šeimą kreiptis būtent į šį socialinį darbuotoją, kad jų vaikų svajonės būtų įtrauktos į projektą.

Kodėl puslapyje nerandu svajonių iš savo savivaldybės?
Deja, dar ne visos Lietuvos savivaldybės prisijungė prie šio projekto. Jeigu Jūsų savivaldybė nedalyvauja projekte, paskatinkite už socialinių darbuotojų veiklą atsakingus žmones susisiekti su mumis el. paštu info@vaikusvajones.lt.