D.U.K.

Kam skirtas šis projektas ir kieno svajonės pildomos?
Projektas „Vaikų svajonės“ skirtas pagelbėti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių šeimų vaikams nuo 2 iki 14 metų. Šiuos vaikus prižiūrintys Lietuvos savivaldybių socialiniai darbuotojai, reguliarių susitikimų su vaikais metu, pasikalba ir apie vaikų svajones, kurių išsipildymo vaikai labiausiai trokšta bei kodėl. Šias svajones socialiniai darbuotojai užrašo ir atsiunčia projekto savanoriams, kurie jas įkelia į svetainę www.vaiksvajones.lt. Čia kiekvienas svetainės lankytojas gali susipažinti su vaikų svajonėmis ir pasirinkti jas įgyvendinti. Projektas, kurio tikslas – padrąsinti vaikus tikėti ir siekti savo svajonių, parodyti jiems dėmesį ir rūpestį, vyksta keletą mėnesių per metus, dažniausiai nuo spalio vidurio iki gruodžio pabaigos.

Ar galiu vaikui dovaną įteikti asmeniškai?
Būtent šį svajonės įgyvendinimo būdą ir skatiname labiausiai! Juk taip ne tik paverčiate vaikiuko svajonę realybe, bet ir padrąsinate jį, parodydami dėmesį, pavyzdį ir rūpestį. Rezervuodami svajonę, kurią norite įgyvendinti, projekto puslapyje, pasirinkite įgyvendinimo būdą “Nuvyksiu pas vaiką ir įteiksiu jam asmeniškai”. Savo nurodytu el. paštu gausite patvirtinimą, kad svajonė rezervuota sėkmingai, ir socialinio darbuotojo kontaktus, besirūpinančio vaiku, kurio svajonę įgyvendinti pasirinkote. Susisiekite su šiuo socialiniu darbuotoju ir susitarkite, kaip, kada ir kur galėtumėte susitikti su vaiko šeima ir pačiu vaiku. Susitikimuose su vaikais visada dalyvauja bent vienas iš vaiko tėvų ir/ar socialinis darbuotojas.

Ar galiu įteikti dovaną tarpininkaujant socialiniam darbuotojui?
Jei neturite galimybės įteikti dovanos asmeniškai, ją galima perduoti socialiniam darbuotojui tarpininkaujant. Rezervuodami svajonę, kurią norite įgyvendinti, projekto puslapyje, pasirinkite įgyvendinimo būdą “Nusiųsiu dovaną į socialinės paramos centrą”. Savo nurodytu el. paštu gausite patvirtinimą, kad svajonė rezervuota sėkmingai, ir socialinio darbuotojo kontaktus, besirūpinančio vaiku, kurio svajonę įgyvendinti pasirinkote. Susisiekite su šiuo socialiniu darbuotoju ir pasitikslinkite, koks yra jų socialinės paramos centro adresas. Jūsų dovanai pasiekus socialinį darbuotoją jis perduos Jūsų dovaną vaikui reguliarių susitikimų arba kalėdinio renginio vaikams metu. Siųsdami dovaną socialiniam darbuotojui būtinai nurodykite unikalų svajonės numerį, kurį savo nurodytu el. paštu gausite kartu su socialinio darbuoto kontaktais. Šis numeris padės dovanėlei nepasiklysti ir užtikrins, kad dovanėlė pasieks būtent tą vaiką, kuriam ir yra skirta.

DĖMESIO: Siuntų vežimo bendrovė DPD sutiko vaikučių svajones Lietuvoje pristatyti nemokamai iki gruodžio 14 dienos. Žmonės, kurie pasirinks svajonę nusiųsti į socialinės paramos centrą, automatiniame laiške gaus unikalią nuorodą, kurią paspaudę galės susigeneruoti dovanos siuntimo dokumentą. Jį užklijavus ant supakuotos dovanos ir pristačius į vieną iš DPD Pickup siuntų taškų, ši bus išsiųsta į reikiamą savivaldybę. Daugiau informacijos galite rasti čia: http://vaikusvajones.lt/apps/dpd/DPDAtmintine2016.pdf

Kodėl nerandu galimybės pervesti lėšų socialiniam centrui, kad dovaną vaikui mano vardu nupirktų ir įteiktų socialinis darbuotojas?
Deja, tokios galimybės nėra. Jos nusprendėme atsisakyti, siekdami didinti projekto skaidrumą ir sumažinti su projektu susijusio administracinio darbo socialinių centrų darbuotojams.
Jei neturite galimybės patys įteikti dovanėlės vaikams ar nusiųsti savo nupirktą dovaną socialiniam centrui, kaip alternatyvą lėšų pervedimui siūlome dovanėlę vaikui pirkti interneto parduotuvėje. Tokiu atveju rezervuodami svajonę, kurią norite įgyvendinti, projekto puslapyje, pasirinktie įgyvendinimo būdą “Nusiųsiu dovaną į socialinės paramos centrą”. Savo nurodytu el. paštu gausite patvirtinimą, kad svajonė rezervuota sėkmingai, ir socialinio darbuotojo kontaktus, besirūpinančio vaiku, kurio svajonę įgyvendinti pasirinkote. Susisiekite su šiuo socialiniu darbuotoju ir pasitikslinkite, kokį dovanos pristatymo adresą nurodyti internetinėje parduotuvėje, kurioje perkate dovaną. Patikslinkite socialiniam darbuotojui internetinės parduotuvės pavadinimą ir įgyvendinamos svajonės unikalų kodą, kad dovanėlė nepasiklystų ir nukeliautų būtent tam vaikui, kuriam ji skirta.

DĖMESIO: projekto partneriai Pigu.lt jų el. parduotuvėje perkamiems vaikų išsvajotiems daiktams taiko specialias sąlygas - nemokamą pristatymo paslaugą. Tad jeigu ketinate svajonę įgyvendinti per juos, kreipkitės prašau į mus el. paštu info@vaikusvajones.lt ir mes atsiųsime jums nuolaidos kodą, kurį reikėtų nurodyti perkant Pigu.lt puslapyje.

Kaip galiu įgyvendinti vaiko svajonę, jei gyvenu užsienyje?
Gyvenantys užsienyje ir galimybės asmeniškai įteikti dovanėlę neturintys svajonių pildytojai, vaikų svajones gali įgyvendinti arba nusiunčiant nupirktą dovanėlę socialiniam centrui, arba perkant ją internetinėje parduotuvėje, pristatymo adresu nurodant socialinio centro adresą. Tokiu atveju rezervuojant svajonę projekto puslapyje reikėtų pasirinkti būdą “Nusiųsiu dovaną į socialinės paramos centrą”.
Labai rekomenduojame susisiekti su lietuvių bendruomene savo rezidencijos šalyje – daugybė šių bendruomenių Norvegijoje, Danijoje, Anglijoje, Airijoje, Jungtinėse Valstijose ir kitose šalyse jau ne vienerius metus dovanėles renka ir į Lietuvą siunčia centralizuotai, taip gerokai palengvindamos logistiką svajonių pildytojams.

Ar galiu vaikams dovanoti naudotus daiktus ir žaislus?
Taip, vaikams dovanojami daiktai ir žaislai tikrai neprivalo būti nauji – jie gali būti naudoti. Tačiau labai prašytume dovanoti tik tokius naudotus daiktus ir žaislus, kokiais patys džiaugtumėtės gavę dovanų, t.y. tvarkingus, švarius, nesuplyšusius, nesulūžusius bei tinkamus naudoti.

Ar galiu vaikams dovanoti naudotus drabužius ir avalynę?
Ne, naudoti drabužiai ir avalynė nėra tinkami svajonių įgyvendinimui.

Gal projekte gali dalyvauti vaikai iš šeimų, kurios nepriskiriamos prie sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių šeimų?
Deja, projekte „Vaikų svajonės“ dalyvauja tik 2-14 metų amžiaus vaikai, augantys šeimose, kurioms yra priskirtas socialinės rizikos statusas. Savivaldybės yra įstatymu įpareigotos rūpintis tokiomis šeimomis ir paskirti už jas atsakingus socialinius darbuotojus.
Tačiau, jeigu tarp Jūsų pažįstamų, kaimynų, mokyklos auklėtinių yra vaikų, kuriuos globoja savivaldybės socialiniai darbuotojai, galite paskatinti šeimą kreiptis būtent į šį socialinį darbuotoją, kad jų vaikų svajonės būtų įtrauktos į projektą.

Kodėl puslapyje nerandu svajonių iš savo savivaldybės?
Deja, dar ne visos Lietuvos savivaldybės prisijungė prie šio projekto. Jeigu Jūsų savivaldybė nedalyvauja projekte, paskatinkite už socialinių darbuotojų veiklą atsakingus žmones susisiekti su mumis el. paštu info@vaikusvajones.lt.

Viso svajonių: 13138

Išpildyta

100%
0%

Liko išpildyti

Galimybės pervesti lėšas į socialinio centro sąskaitą, kad jo darbuotojai nupirktų ir įteiktų dovaną vaikui, nebėra. Jos nusprendėme atsisakyti, siekdami didinti projekto skaidrumą ir sumažinti su projektu susijusio administracinio darbo socialinių centrų darbuotojams.
Jei neturite galimybės patys įteikti dovanėlės vaikams ar nusiųsti savo nupirktą dovaną socialiniam centrui, kaip alternatyvą lėšų pervedimui siūlome dovanėlę vaikui pirkti internet parduotuvėje. Rezervuodami svajonę, kurią norite įgyvendinti, projekto puslapyje, pasirinktie įgyvendinimo būdą “Nusiųsiu dovaną į socialinės paramos centrą” Savo nurodytu el. paštu gausite patvirtinimą, kad svajonė rezervuota sėkmingai, ir socialinio darbuotojo kontaktus, besirūpinančio vaiku, kurio svajonę įgyvendinti pasirinkote. Susisiekite su šiuo socialiniu darbuotoju ir pasitikslinkite, kokį dovanos pristatymo adresą nurodyti internatinėje parduotuvėje, kurioje perkate dovaną. Patikslinkite socialiniam darbuotojui internetinės parduotuvės pavadinimą ir įgyvendinamos svajonės unikalų kodą, kad dovanėlė nepasiklystų ir nukeliautų būtent tam vaikiukui, kuriam ji skirta.