Apie projektą

Projektas „Vaikų svajonės“, kaip savanoriška veikla, pradėjo veikti 2010 m., siekiant išpildyti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų svajones.

Projektas „Vaikų svajonės“ – tai tarpininkas tarp Lietuvos savivaldybių, dienos centrų socialinių darbuotojų ir savanorių, kurie rūpinasi sunkiai besiverčiančiose šeimose augančiais vaikais, ir geros valios žmonių, kurie nori įgyvendinti šių vaikų svajones. Mes suteikiame galimybę vaikų svajonėms būti išgirstoms ir pastebėtoms, o geraširdžiams ir socialiai atsakingiems žmonėms – galimybę prisidėti prie pilietiškos ir neabejingos visuomenės kūrimo.

2021 metais nusprendėme išplėsti veiklą nuo vieno iki 5 projektų:

  • Kūdikių dovanų projektas (balandis). Įvairūs daiktai sunkiai besiverčiančiose šeimose augantiems kūdikiams ir jų mamoms.
  • Dienos centrų projektas (birželis). Lavinamieji daiktai dienos centrams, kuriuos lanko vaikai.
  • Mokyklos dovanų projektas (rugpjūtis). Mokyklinės prekės sunkiai besiverčiančiose šeimose augantiems vaikams.
  • Žiemos rūbų projektas (spalis). Šilti rūbai ir avalynė sunkiai besiverčiančiose šeimose augantiems vaikams.
  • Tradicinis Kalėdinių dovanų projektas (lapkritis-gruodis). Įvairūs daiktai sunkiai besiverčiančiose šeimose augantiems vaikams.

Su 2021 m. Vaikų svajonių ataskaita galite susipažinti paspaudę šią nuorodą: https://drive.google.com/file/d/1ca7qQ7x_HoRfc8L5fpwGhwR0VSu9n8hG/view

Projekto veikla yra pagrįsta savanoriškumo principu: visi jį organizuojantys žmonės, projekto partneriai ir šiais vaikais besirūpinantys savivaldybių socialiniai centrai, dienos centrai, mokyklos projekte dalyvauja savanoriškai bei neatlygintinai, projekto įgyvendinimui aukodami savo asmeninį laiką ir kitus išteklius. Tačiau padidinus projektų skaičių, supratome, kad reikalingas žmogus, kuris skirs visą savo laiką ir energiją projektų koordinavimui. Todėl nuo 2021 metų turime samdomą Projekto vadovą.

Kasmet prie projekto įgyvendinimo prisijungia apie 150 savanorių ir apie 1200 socialinių darbuotojų.

2022 m. vykdomi šie projektai:

  • Pagalba nuo karo nukentėjusiems Ukrainos vaikams (kovas-balandis). Pirmojo būtinumo daiktai bei mokyklinės prekės.
  • Vaikai su (ne) GALIA (gegužė-birželis). Lavinamieji daiktai dienos centrams, kuriuos lanko vaikai.
  • Dienos centrų projektas (rugpjūtis). Lavinamieji daiktai dienos centrams, kuriuos lanko vaikai.
  • Mokyklos dovanų projektas (rugpjūtis). Mokyklinės prekės sunkiai besiverčiančiose šeimose augantiems vaikams.
  • Tradicinis Kalėdinių dovanų projektas (lapkritis-gruodis). Įvairūs daiktai sunkiai besiverčiančiose šeimose augantiems vaikams.

Taip pat turime ilgalaikių tikslų sukurti glaudesnį ryšį su mūsų remiamais vaikais, ugdyti jų socialinius, o ateityje ir profesinius įgūdžius.

2021 metų rugsėjį startavo projektas „Mažieji burtininkai“, skirtas išmokyti programavimo pradmenų sunkiai besiverčiančiose šeimose augančius vaikus.

Išaugus projektų skaičiui, išaugo ir su plėtra susiję darbai ir resursai. Tad visada esame dėkingi už paramą, kad visi kartu galėtume nuveikti dar daugiau gerų darbų. 1, 10 ar 1.000 eurų - bet kokia pagalba yra svarbi ir reikšminga, tad neribokite savęs :) Čia rasite jums patogiausius paramos būdus.

Ačiū, kad pildote vaikų svajones ir praskaidrinate nelengvą jų kasdienybę.
Ačiū, kad remiate mūsų veiklą. Geri darbai, kuriems susiburiame draugėn, yra viena prasmingiausių žmogaus veiklų :)

Trumpas projektą pristatantis video: