Apie projektą

Vaikų svajonių projektas yra ypatinga iniciatyva, kuri siekia padėti vaikams, gyvenantiems sudėtingomis socialinėmis sąlygomis.
Projektas siekia užtikrinti, kad kiekvienas vaikas turėtų galimybę įgyvendinti savo svajones, nepriklausomai nuo to, kur gyvena ar kokios yra jų socialinės aplinkybės. Tai yra puiki galimybė suteikti vaikams nepriklausomybę, savivertę ir suteikti jiems patirties, kuri gali padėti tobulėti ir vystytis.

Vaikų svajonių projektas veikia kaip tarpininkas tarp vaikų ir žmonių, kurie nori padėti jiems įgyvendinti savo svajones. Projekto komanda ieško rėmėjų ir partnerių, kurie pasirengę padėti vaikams įgyvendinti svajones, ir sudaro sąlygas vaikams dalyvauti įvairiose veiklose, apie kurias jie visada svajojo.

Tai gali būti įvairios veiklos, tokios kaip mokymąsis muzikos, sporto ar meno, kelionės į kitas šalis ar netgi jų svajonių karjeros pradžia. Vaikai gali pasirinkti savo svajonę, o Vaikų svajonių projektas padeda jiems ją įgyvendinti.

2023 metais Vaikų svajonių įvykdyti projektai:

  • Vaikai su (ne) GALIA - Priemonės ir veiklos (sportinės, kūrybinės) padedančios išryškinti vaikų GALIAS.
  • Labas, Rugsėji! - mokyklinis krepšelis mokyklai ir priemonės Dienos centrų vykdomai užklasinei veiklai.
  • Kalėdos - Įvairūs daiktai bei užklasinė veikla sunkiai besiverčiančiose šeimose augantiems vaikams.
  • Mažieji stebukladariai - praktinės – nuotolinės veiklos, kuriose, ugdydami kūrybiškumą, logiką ir kritinį mąstymą, vaikai kuria virtualius kūrinius, padedančius atskleisti kompiuteriu kurtą mokslo magiją. 2023 metais vsą pilną programą baigė 711 vaikų, su kuriais dirbo penki mokytojai.

Vaikų svajonės 2023 metais išpildė 14509 svajones.

Per visus veiklos metus jau išpildytos 138076 svajonės.

Projekto veikla yra pagrįsta savanoriškumo principu: visi jį organizuojantys žmonės, projekto partneriai ir šiais vaikais besirūpinantys socialiniai centrai, dienos centrai, bendruomenės projekte dalyvauja savanoriškai bei neatlygintinai, projekto įgyvendinimui aukodami savo asmeninį laiką ir kitus išteklius. Tačiau padidinus projektų skaičių, supratome, kad reikalingas žmogus, kuris skirs visą savo laiką ir energiją projektų koordinavimui.
Todėl nuo 2021 metų turime samdomą Iniciatyvos vadovą.

Kasmet prie projekto įgyvendinimo prisijungia apie 30 savanorių ir apie 1600 socialinių darbuotojų.

Su 2023 m. Vaikų svajonių ataskaita galite susipažinti paspaudę šią nuorodą: Metinė ataskaita už 2023 metus

Vaikų svajonių iniciatyva Lietuvos galios laureatai (www.lietuvosgalia.lt)

Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos ir pirmosios ponios Dianos Nausėdienės nuostabios iniciatyvos, apjungiančios gerus darbus, apdovanojimas, skirtas Vaikų svajonėms. Vaikų svajonių iniciatyva Lietuvos galios laureatai. Nors ir esame maži, virtualūs, neturintys patalpų, sandėlių, bet tuo pačiu esame DIDELI, nes turime mižinišką didelės širdies ir geros valios žmonių bendruomenę, turime energijos ir jėgų apjungti visus į savanorišką, jau 14 metų vykdomą veiklą. Didelis ir nuoširdus AČIŪ nepailstančiai Vaikų svajonių komandai, socialiniams darbuotojams, svajonių pildytojams ir partneriams, kurie pildo svajones, savanoriauja Vaikų svajonėse. Ačiū, kad palaikote mus, esate kartu ir padedate mažiesiems svajotojams per gyvenimą žengti su tikėjimu talpiomis kišenėmis kasdienybės stebuklams. Tad visada esame dėkingi už paramą, kad visi kartu galėtume nuveikti dar daugiau gerų darbų. 1, 10 ar 1.000 eurų - bet kokia pagalba yra svarbi ir reikšminga, nes juk nebūna per mažo rūpesčio. Čia rasite jums patogiausius paramos būdus.