D.U.K.

Kam skirtas šis projektas ir kieno svajonės pildomos?

Projektas „Vaikų svajonės“ – tai tarpininkas tarp Lietuvos savivaldybių, dienos centrų socialinių darbuotojų ir savanorių, kurie rūpinasi sunkiai besiverčiančiose šeimose augančiais vaikais, ir geros valios žmonių, kurie nori įgyvendinti šių vaikų svajones. Mes suteikiame galimybę vaikų svajonėms būti išgirstoms ir pastebėtoms, o geraširdžiams ir socialiai atsakingiems žmonėms – galimybę prisidėti prie pilietiškos ir neabejingos visuomenės kūrimo.

  • Pagalba nuo karo nukentėjusiems Ukrainos vaikams (kovas-balandis). Pirmojo būtinumo daiktai bei mokyklinės prekės.
  • Vaikai su (ne) GALIA (gegužė-birželis). Lavinamieji daiktai dienos centrams, kuriuos lanko vaikai.
  • Dienos centrų projektas (rugpjūtis). Lavinamieji daiktai dienos centrams, kuriuos lanko vaikai.
  • Mokyklos dovanų projektas (rugpjūtis). Mokyklinės prekės sunkiai besiverčiančiose šeimose augantiems vaikams.
  • Tradicinis Kalėdinių dovanų projektas (lapkritis-gruodis). Įvairūs daiktai sunkiai besiverčiančiose šeimose augantiems vaikams.

Visus projektus vykdome kartu su Lietuvos savivaldybių socialiniais darbuotojais, kurie priklausomai nuo vykdomo projekto, susitikimų su vaikais metu, pasikalba apie jų svajones, pasiteirauja, ko ir kodėl vaikai labiausiai trokšta. Surinktas svajones socialiniai darbuotojai įkelia į svetainę www.vaikusvajones.lt. Čia kiekvienas svetainės lankytojas gali susipažinti su vaikų svajonėmis ir pasirinkti jas išpildyti. Visų projektų pagrindinis tikslas yra padrąsinti vaikus tikėti ir siekti savo svajonių, parodyti jiems dėmesį ir rūpestį.

Ar galiu vaikui dovaną įteikti asmeniškai?

Būtent šį svajonės išpildymo būdą ir skatiname labiausiai! Juk taip ne tik paverčiate vaiko svajonę realybe, bet ir padrąsinate jį parodydami dėmesį, pavyzdį ir rūpestį. Rezervuodami svajonę, kurią norite išpildyti, projekto puslapyje pasirinkite įgyvendinimo būdą „Nuvyksiu pas vaiką ir įteiksiu jam asmeniškai“. Savo nurodytu el. paštu gausite patvirtinimą, kad svajonė rezervuota sėkmingai, ir atsakingo socialinio darbuotojo kontaktus. Susisiekite su šiuo socialiniu darbuotoju ir susitarkite, kaip, kada ir kur galėtumėte susitikti su vaiko šeima ir pačiu vaiku. Susitikimuose su vaikais visada dalyvauja bent vienas iš vaiko tėvų ir/ar socialinis darbuotojas.

Ar galiu įteikti dovaną tarpininkaujant socialiniam darbuotojui?

Jei neturite galimybės įteikti dovanos asmeniškai, ją galima perduoti tarpininkaujant socialiniam darbuotojui. Rezervuodami svajonę, kurią norite išpildyti, projekto puslapyje pasirinkite įgyvendinimo būdą „Nusiųsiu dovaną į socialinės paramos centrą”. Savo nurodytu el. paštu gausite patvirtinimą, kad svajonė rezervuota sėkmingai, ir atsakingo socialinio darbuotojo kontaktus. Susisiekite su šiuo socialiniu darbuotoju ir pasitikslinkite, koks yra jų socialinės paramos centro adresas. Jūsų dovanai pasiekus socialinį darbuotoją, jis perduos jūsų dovaną vaikui. Siųsdami dovaną socialiniam darbuotojui būtinai nurodykite unikalų svajonės numerį, kurį savo nurodytu el. paštu gausite kartu su socialinio darbuotojo kontaktais. Šis numeris padės dovanai nepasiklysti ir užtikrins, kad pasiektų būtent tą vaiką, kuriam dovana ir yra skirta.

DĖMESIO: Siuntų vežimo bendrovė DPD sutiko vaikų svajones Lietuvoje pristatyti nemokamai. Žmonės, kurie pasirinks svajonę nusiųsti į socialinės paramos centrą, automatiniame laiške gaus unikalią nuorodą, kurią paspaudę galės susigeneruoti dovanos siuntimo dokumentą. Jį užklijavus ant supakuotos dovanos ir pristačius į vieną iš DPD Pickup siuntų terminalų.

Ar galiu vaikams dovanoti naudotus daiktus, drabužius?

Ne, naudoti daiktai,drabužiai nėra tinkami svajonėms įgyvendinti. Visus, dalyvaujančius Vaikų svajonių projektuose, skatiname dovanoti naujus daiktus ir rūbus. Sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenantys vaikai dažnu atveju niekada nebuvo gavę nenaudoto daikto ar nenešioto rūbo, todėl kviečiame padovanoti vaikui naują rūbą/daiktą.

Žinau skurdžiai gyvenančią šeimą, kaip joje augančių vaikų svajonės gali atsirasti projekto puslapyje?

Jeigu tarp Jūsų pažįstamų, kaimynų, mokyklos auklėtinių yra tokių vaikų, parašykite mums el. paštu info@vaikusvajones.lt.

Man patinka jūsų veikla. Kaip galėčiau jus paremti?

Išaugus projektų skaičiui, išaugo ir su plėtra susiję darbai ir resursai. Tadėl renkame paramą, kad visi kartu galėtume nuveikti dar daugiau gerų darbų. 1, 10 ar 1.000 eurų - bet kokia pagalba yra svarbi ir reikšminga, tad neribokite savęs :) Čia rasite jums patogiausius paramos būdus. Iš anksto sakome nuoširdų AČIŪ!