D.U.K.

Kam skirtas šis projektas ir kieno svajonės pildomos?

Projektas „Vaikų svajonės“ skirtas pagelbėti skurdžiose šeimose augantiems vaikams nuo 2 iki 14 metų. Šiuos vaikus prižiūrintys Lietuvos savivaldybių socialiniai darbuotojai per reguliarius susitikimus su vaikais pasikalba ir apie jų svajones, pasiteirauja, ko ir kodėl vaikai labiausiai trokšta. Surinktas svajones socialiniai darbuotojai užrašo ir atsiunčia projekto savanoriams, kurie jas įkelia į svetainę www.vaikusvajones.lt. Čia kiekvienas svetainės lankytojas gali susipažinti su vaikų svajonėmis ir pasirinkti jas išpildyti. Projektas, kurio tikslas – padrąsinti vaikus tikėti ir siekti savo svajonių, parodyti jiems dėmesį ir rūpestį, vyksta keletą mėnesių per metus, dažniausiai nuo spalio vidurio iki gruodžio pabaigos.

Ar galiu vaikui dovaną įteikti asmeniškai?

Būtent šį svajonės išpildymo būdą ir skatiname labiausiai! Juk taip ne tik paverčiate vaikiuko svajonę realybe, bet ir padrąsinate jį parodydami dėmesį, pavyzdį ir rūpestį. Rezervuodami svajonę, kurią norite išpildyti, projekto puslapyje pasirinkite įgyvendinimo būdą „Nuvyksiu pas vaiką ir įteiksiu jam asmeniškai“. Savo nurodytu el. paštu gausite patvirtinimą, kad svajonė rezervuota sėkmingai, ir atsakingo socialinio darbuotojo kontaktus. Susisiekite su šiuo socialiniu darbuotoju ir susitarkite, kaip, kada ir kur galėtumėte susitikti su vaiko šeima ir pačiu vaiku. Susitikimuose su vaikais visada dalyvauja bent vienas iš vaiko tėvų ir/ar socialinis darbuotojas.

Ar galiu įteikti dovaną tarpininkaujant socialiniam darbuotojui?

Jei neturite galimybės įteikti dovanos asmeniškai, ją galima perduoti tarpininkaujant socialiniam darbuotojui. Rezervuodami svajonę, kurią norite išpildyti, projekto puslapyje pasirinkite įgyvendinimo būdą „Nusiųsiu dovaną į socialinės paramos centrą”. Savo nurodytu el. paštu gausite patvirtinimą, kad svajonė rezervuota sėkmingai, ir atsakingo socialinio darbuotojo kontaktus. Susisiekite su šiuo socialiniu darbuotoju ir pasitikslinkite, koks yra jų socialinės paramos centro adresas. Jūsų dovanai pasiekus socialinį darbuotoją, jis perduos jūsų dovaną vaikui per reguliarų susitikimą arba vaikams skirtą kalėdinį renginį. Siųsdami dovaną socialiniam darbuotojui būtinai nurodykite unikalų svajonės numerį, kurį savo nurodytu el. paštu gausite kartu su socialinio darbuotojo kontaktais. Šis numeris padės dovanėlei nepasiklysti ir užtikrins, kad dovanėlė pasiektų būtent tą vaiką, kuriam ir yra skirta.

DĖMESIO: Siuntų vežimo bendrovė DPD sutiko vaikučių svajones Lietuvoje pristatyti nemokamai. Žmonės, kurie pasirinks svajonę nusiųsti į socialinės paramos centrą, automatiniame laiške gaus unikalią nuorodą, kurią paspaudę galės susigeneruoti dovanos siuntimo dokumentą. Jį užklijavus ant supakuotos dovanos ir pristačius į vieną iš DPD Pickup siuntų terminalų ar siuntų taškų, svajonė bus išsiųsta į reikiamą socialinės paramos centrą. Daugiau informacijos galite rasti čia.

Kodėl nerandu galimybės pervesti lėšų socialiniam centrui, kad dovaną vaikui mano vardu nupirktų ir įteiktų socialinis darbuotojas?

Deja, tokios galimybės nėra. Jos nusprendėme atsisakyti siekdami didinti projekto skaidrumą ir sumažinti su projektu susijusio administracinio darbo socialinių centrų darbuotojams.

Jei neturite galimybės patys įteikti dovanėlę vaikui ar nusiųsti nupirktą dovaną socialiniam centrui, kaip alternatyvą lėšų pervedimui siūlome dovanėlę vaikui pirkti internetinėje parduotuvėje. Tokiu atveju rezervuodami svajonę projekto puslapyje pasirinkite įgyvendinimo būdą „Nusiųsiu dovaną į socialinės paramos centrą“. Savo nurodytu el. paštu gausite patvirtinimą, kad svajonė rezervuota sėkmingai, ir atsakingo socialinio darbuotojo kontaktus. Susisiekite su šiuo socialiniu darbuotoju ir pasitikslinkite, kokį dovanos pristatymo adresą nurodyti internetinėje parduotuvėje, kurioje perkate dovaną. Patikslinkite socialiniam darbuotojui internetinės parduotuvės pavadinimą ir įgyvendinamos svajonės unikalų kodą, kad dovanėlė nepasiklystų ir nukeliautų būtent tam vaikui, kuriam ji skirta.

Ar galiu vaikams dovanoti naudotus drabužius ir avalynę?

Ne, naudoti drabužiai ir avalynė nėra tinkami svajonėms įgyvendinti.

Žinau skurdžiai gyvenančią šeimą, kaip joje augančių vaikų svajonės gali atsirasti projekto puslapyje?

Jeigu tarp Jūsų pažįstamų, kaimynų, mokyklos auklėtinių yra tokių vaikų, jų šeimas turėtų globoti savivaldybės socialiniai darbuotojai. Reikėtų paskatinti tokias šeimas kreiptis būtent į šį socialinį darbuotoją, kad jų vaikų svajonės būtų įtrauktos į projektą.

Kodėl puslapyje nerandu svajonių iš savo savivaldybės?

Deja, dar ne visos Lietuvos savivaldybės prisijungė prie šio projekto. Jeigu Jūsų savivaldybė nedalyvauja projekte, paskatinkite už socialinių darbuotojų veiklą atsakingus žmones susisiekti su mumis el. paštu info@vaikusvajones.lt.