D.U.K.

Kam skirtas šis projektas ir kieno svajonės pildomos?

Vaikų svajonių projektas yra ypatinga iniciatyva, kuri siekia padėti vaikams, gyvenantiems sudėtingomis socialinėmis sąlygomis. Projektas siekia užtikrinti, kad kiekvienas vaikas turėtų galimybę įgyvendinti savo svajones, nepriklausomai nuo to, kur gyvena ar kokios yra jų socialinės aplinkybės. Tai yra puiki galimybė suteikti vaikams nepriklausomybę, savivertę ir suteikti jiems patirties, kuri gali padėti tobulėti ir vystytis.
Vaikų svajonių projektas veikia kaip tarpininkas tarp vaikų ir žmonių, kurie nori padėti jiems įgyvendinti savo svajones. Projekto komanda ieško rėmėjų ir partnerių, kurie pasirengę padėti vaikams įgyvendinti svajones, ir sudaro sąlygas vaikams dalyvauti įvairiose veiklose, apie kurias jie visada svajojo.

Vaikų svajonių vykdomi projektai:

  • Vaikai su (ne) GALIA. Priemonės ir veiklos (sportinės, kūrybinės) padedančios išryškinti vaikų GALIAS. (Balandžio-gegužės mėnesiais).
  • Labas, Rugsėji!. Mokyklinis krepšelis mokyklai ir priemonės Dienos centrų vykdomai užklasinei veiklai. (Rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais)
  • Kalėdos. Įvairūs daiktai bei užklasinė veikla sunkiai besiverčiančiose šeimose augantiems vaikams (Lapkričio-gruodžio mėnesiais)
  • Mažieji stebukladariai. Praktinės – nuotolinės veiklos, kuriose, ugdydami kūrybiškumą, logiką ir kritinį mąstymą, vaikai kuria virtualius kūrinius, padedančius atskleisti kompiuteriu kurtą mokslo magiją.

Visus projektus vykdome kartu su Lietuvos socialiniais darbuotojais, kurie priklausomai nuo vykdomo projekto, susitikimų su vaikais metu, pasikalba apie jų svajones, pasiteirauja, ko ir kodėl vaikai labiausiai trokšta. Surinktas svajones socialiniai darbuotojai įkelia į svetainę www.vaikusvajones.lt. Čia kiekvienas svetainės lankytojas gali susipažinti su vaikų svajonėmis ir pasirinkti jas išpildyti. Visų projektų pagrindinis tikslas yra padrąsinti vaikus tikėti ir siekti savo svajonių, parodyti jiems dėmesį ir rūpestį.

Ar galiu vaikui dovaną įteikti asmeniškai?

Būtent šį svajonės išpildymo būdą ir skatiname labiausiai! Juk taip ne tik paverčiate vaiko svajonę realybe, bet ir padrąsinate jį parodydami dėmesį, pavyzdį ir rūpestį. Rezervuodami svajonę, kurią norite išpildyti, projekto puslapyje pasirinkite įgyvendinimo būdą „Nuvyksiu pas vaiką ir įteiksiu jam asmeniškai“. Savo nurodytu el. paštu gausite patvirtinimą, kad svajonė rezervuota sėkmingai, ir atsakingo socialinio darbuotojo kontaktus. Susisiekite su šiuo socialiniu darbuotoju ir susitarkite, kaip, kada ir kur galėtumėte susitikti su vaiko šeima ir pačiu vaiku. Susitikimuose su vaikais visada dalyvauja bent vienas iš vaiko tėvų ir/ar socialinis darbuotojas.

Ar galiu įteikti dovaną tarpininkaujant socialiniam darbuotojui?

Jei neturite galimybės įteikti dovanos asmeniškai, ją galima perduoti tarpininkaujant socialiniam darbuotojui. Rezervuodami svajonę, kurią norite išpildyti, projekto puslapyje pasirinkite įgyvendinimo būdą „Nusiųsiu dovaną į socialinės paramos centrą”. Savo nurodytu el. paštu gausite patvirtinimą, kad svajonė rezervuota sėkmingai, ir atsakingo socialinio darbuotojo kontaktus. Susisiekite su šiuo socialiniu darbuotoju ir pasitikslinkite, koks yra jų socialinės paramos centro adresas. Jūsų dovanai pasiekus socialinį darbuotoją, jis perduos jūsų dovaną vaikui. Siųsdami dovaną socialiniam darbuotojui būtinai nurodykite unikalų svajonės numerį, kurį savo nurodytu el. paštu gausite kartu su socialinio darbuotojo kontaktais. Šis numeris padės dovanai nepasiklysti ir užtikrins, kad pasiektų būtent tą vaiką, kuriam dovana ir yra skirta.

DĖMESIO: Siuntų vežimo bendrovė DPD sutiko vaikų svajones Lietuvoje pristatyti nemokamai. Pildytojai, kurie pasirinks svajonę nusiųsti į socialinės paramos centrą, automatiniame laiške gaus unikalią nuorodą, kurią paspaudę, galės susigeneruoti dovanos siuntimo dokumentą. Jį užklijavus ant supakuotos dovanos ir pristačius į vieną iš DPD Pickup siuntų terminalų.

Ar galiu vaikams dovanoti naudotus daiktus, drabužius?

Ne, naudoti daiktai,drabužiai nėra tinkami svajonėms įgyvendinti. Visus, dalyvaujančius Vaikų svajonių projektuose, skatiname dovanoti naujus daiktus ir rūbus. Sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenantys vaikai dažnu atveju niekada nebuvo gavę nenaudoto daikto ar nenešioto rūbo, todėl kviečiame padovanoti vaikui naują, būtent tam vaikui išrinktą rūbą/daiktą.

Man patinka jūsų veikla. Kaip galėčiau jus paremti?

Nors ir esame maži, virtualūs, neturintys patalpų, sandėlių, bet tuo pačiu esame DIDELI, nes turime mižinišką didelės širdies ir geros valios žmonių bendruomenę, turime energijos ir jėgų apjungti visus į savanorišką, jau 14 metų vykdomą veiklą. Didelis ir nuoširdus AČIŪ nepailstančiai Vaikų svajonių komandai, socialiniams darbuotojams, svajonių pildytojams ir partneriams, kurie pildo svajones, savanoriauja Vaikų svajonėse. Ačiū, kad palaikote mus, esate kartu ir padedate mažiesiems svajotojams per gyvenimą žengti su tikėjimu talpiomis kišenėmis kasdienybės stebuklams. Tad visada esame dėkingi už paramą, kad visi kartu galėtume nuveikti dar daugiau gerų darbų. 1, 10 ar 1.000 eurų - bet kokia pagalba yra svarbi ir reikšminga, nes juk nebūna per mažo rūpesčio. Čia rasite jums patogiausius paramos būdus.